سوالات متداول

جراحی زیبایی چیست؟

اقدامات و جراحی های زیبایی درمانهایی هستند که موجب تغییر، بازگشت یا بهتر شدن ظاهر شما می شوند.به این جراحی ها گاه جراحی پلاستیک نیز اطلاق می شود.

دلایل زیادی وجود دارد که فرد بخواهد ظاهر خود را تغییر یا بهبود ببخشد.بعنوان مثال ممکن است فرد دچار سوختگی یا آسیب دیگری شده باشد، با یک ناهنجاری مادرزادی به دنیا آمده باشد، یا به دلایل دیگری بخواهد قسمتی از بدن خود را تغییر دهد.

اقدامات غیر جراحی زیبایی چه مواردی را شامل می شود؟

موارد مختلفی در این حوزه وجود دارد از قبیل جوانسازی با لیزر، پیلینگ شیمیایی، میکرونیدلینگ، درم ابریشن،ساب سیژن، میکروپیگمنتیشن (هاشور)، تزریق فیلرها (مثل چربی، ژل، کلاژن )، تزریق بوتاکس، اسکلروتراپی، لیزر موهای زاید و الکترولیز.

چرا می خواهید جراحی زیبایی انجام دهید؟

.اگر خودتان به شخصه از ظاهرتان ناخرسند هستید قبل از تصمیم به جراحی زیبایی راههای دیگر را این یک سوال مهم است.وقت بگذارید و در موردش فکر کنید.جراحی زیبایی هزینه دارد و می تواند خطر داشته باشد.می تواند ظاهر شما را در حد غیر قابل تصوری تغییر دهد و از سویی نیز می تواند باعث ناراحتی شما شود.در ابتدا اطمینان حاصل کنید که جراحی زیبایی آن چیزی هست که می خواهید.اگر ظاهرتان را بخاطر خواست فرد دیگری یا بخاطر شغل خاصی تغییر می دهید، کارتان اشتباه است امتحان کنید.مثلا چین های ظریف را می توان با لوسیون، کرمهای مختلف و یا آرایش کاهش داد یا با تغییر نوع لباس پوشیدن هم می توان حس بهتری نسبت به شکل بدن ایجاد کرد.رژیم و ورزش هم اغلب در این راه موثرند.اگر این راهکارها ناکارآمد بود در این صورت جراحی زیبایی را در نظر بگیرید و مطمئن باشید که می تواند بر اعتماد به نفس و رضایت مندی شما موثر باشد و تصویر ذهنی شما از بدنتان را به مراتب بهتر کند.

انتظارات شما از جراحی زیبایی چیست؟

اگر انتظارات شما واضح و واقع گرایانه باشد و دلیل خوبی برای انتخاب جراحی زیبایی داشته باشید احتمال رضایت شما از نتایج جراحی زیبایی بیشتر خواهد بود.ابتدا دقیقا مشخص کنید که چه موردی را می خواهید تغییر دهید و سپس با پزشکتان در این مورد صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا اهداف شما از جراحی، واقع گرایانه هست یا نه؟ دقت کردن به تصاویر هنر پیشه ها و افراد مشهور و مورد علاقه‌تان می تواند راهکار خوبی باشد به شرط اینکه توجه داشته باشید قرار نیست جراحی زیبایی فردی را شبیه فرد دیگری کند بلکه هدف از آن بهتر کردن وضعیت شخص شماست.

دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی چه مدت خواهد بود؟

برخی انواع جراحی زیبایی بصورت اعمال سرپایی هستند که امکان بازگشت به فعالیتهای روزانه با سپری کردن اندکی زمان بعد از جراحی، وجود دارد. از سوی دیگر در برخی دیگر لازم است که چند روز تا هفته از محیط کاری دور باشید.اطمینان حاصل کنید که دوران نقاهت هر جراحی زیبایی را خوب درک کرده باشید.اینکه نقاهت چه مدت طول خواهد کشید؟ چه موقع می توانم به سرکارم برگردم؟ آیا دوره نقاهت دردناک خواهد بود؟ آیا مشکلات دیگری غیر از درد هم خواهم داشت؟چه مراقبتهایی لازم است در طول این مدت انجام دهم؟

آیا جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه هستند؟

جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند و فرد باید خود هزینه آن را بپردازد.در برخی کشورها جراحی های ترمیمی برای ناهنجاری های مادرزادی، سینه های خیلی بزرگ، اصلاح بینی به منظور بهبود تنفس و جراحی های بازسازی سینه بعد از برداشت سینه ها در افراد مبتلا به سرطان پستان، تا حدودی تحت پوشش بیمه می باشد.

آیا جراحی زیبایی با بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام خواهد شد؟

این مسأله بسته به نوع عمل و بسته به مناسب ترین روش برای موقعیت ویژه شما، تعیین خواهد شد. در کل چندان نگران این مورد نباشید.