فیلر ها (پرکننده چین و چروک)

آنچه باید در مورد فیلرها (پرکننده چین و چروک ) بدانید

فیلرها و یا همان پرکننده های چین و چروک راهکاری سریع برای صاف کردن چروکها هستند.برعکس بوتاکس که عضله مربوطه را شل کرده تا چروک برطرف شود فیلرها از موادی تشکیل شده اند که چین و چروکها را پر می کنند.

فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک

مشهورترین فیلرها هستند و انواع مختلف دارند که تاثیر مختلفی هم دارند.عارضه آن نادر است و اگر باشد شامل قرمزی، ورم و یا کبودی محل تزریق است  که با گذر زمان برطرف می شود.تاثیر آن بر چروک از چند ماه تا یک سال متغیر  است.بعضی تحقیقات نشان داده اند تزریق مکرر ممکن است باعث تحریک کلاژن سازی در بدن شده و به رفع چین و چروک کمک کند.ضمنا با تزریق مکرر و منظم احتمال دارد تعداد دفعات تزریق های بعدی کمتر شود.

فیلرهای صناعی

این فیلرها در آزمایشگاه ساخته شده و حاوی موادی هستند که در بدن  به طور طبیعی وجود ندارد.

عارضه این فیلرها شامل قرمزی، تورم و کبودی محل تزریق است.این فیلرها تاثیر طولانی تری دارند.

فیلرهای کلا ژنی

این فیلرها در ابتدا فقط از منبع حیوانی تهیه می شدند اما امروزه نوع صناعی نیز تهیه می شود.از عوارض آن می توان به واکنش آلرژیک، تورم و کبودی اشاره کرد.

فیلرهای اتولوگ

این فیلرها همان چربی های بدن خود فرد است که ازران و باسن او گرفته شده و به نواحی مورد نظر تزریق می شود.این فیلرها برای پرکردن چروکهای ظریف و نازک بسیار مفید است.

نتیجه این فیلرها در بعضی ها دائمی است اما در بعضی دیگر باید تکرار شود که به بافت بدن فرد بستگی دارد.عوارض آن مثل بقیه است یعنی تورم، قرمزی و کبودی که به مرور برطرف می شود.

نکاتی که باید به آن توجه کنید:

  • هیچگاه براساس قیمت، تصمیم نگیرید. اگر جایی برای اینکار قیمیتی بسیار پایین تر از معمول پیشنهاد می کند به وجود عیبی و نقصی یا در کار و یا در مواد مورد استفاده  در آن شک کنید. بنابراین اصلا با صورتتان سر قیمت چانه نزنید و به کیفیت توجه کنید.
  • فیلرها باید در محلی درمانی و یا مطب و تحت شرایط استریل انجام شود و اصلا در آرایشگاه، هتل، منزل، اماکن مربوط به ماساژ و.... اینکار را انجام ندهید. در این مکانها از موادی غیر استاندارد به جای فیلر استفاده می کنند که بسیار خطرناک است.